Założyciel firmy, Pan Bogdan Mikołajczak był pracownikiem jednej z czarnkowskich firm, zajmujących się budową ferm i budownictwem mieszkaniowym dla potrzeb Państwowych Gospodarstw Rolnych. Po transformacjach gospodarczo - ustrojowych, firma przestała istnieć. Zdobyta wiedza i doświadczenia pozwoliła Panu Bogdanowi Mikołajczakowi na stworzenie własnej firmy pod nazwą Zakład Usługowo Handlowy HYDRAULIK Bogdan Mikołajczak. Początki działalności firmy sięgają roku 1992. Początkowo firma zatrudniała 3 pracowników i świadczyła usługi dla klientów indywidualnych, wykonując instalacje w domach jednorodzinnych i mieszkaniach.

W roku 1995 Z.U.H „HYDRAULIK” B. Mikołajczak nawiązał współpracę z dilerem kotłów JUNKERS. Firma wykonała szereg kotłowni gazowych o zróżnicowanej mocy od 50 kW do 500 kW, jak i instalacji solarnych. Przez dłuższy czas było to głównym profilem działalności, a zatrudnienie wzrosło do 6 pracowników. Koleje lata to okres prężnego rozwoju i zdobywania kolejnych cennych umiejętności.

W roku 2002 Z.U.H „HYDRAULIK” B. Mikołajczak zamontował pierwszą w swej historii pompę ciepła. Wykonano około 120 instalacji z pompami o mocach od 11 KW do 360 Kw.

Gwałtowny rozwój firmy nastąpił jednak w latach 2006 - 2012. Znacząco wzrosło zatrudnienie i park maszynowy firmy. Firma nawiązała między innymi współpracę z przedsiębiorstwem POL-DRÓG Piła, zajmującym się budową dróg. Dzięki precyzyjności, pracowitości i zaangażowaniu naszego zespołu, zostaliśmy obdarzeni zaufaniem naszych zleceniodawców, co przekładało się na coraz większą liczbę zleceń. Z.U.H „HYDRAULIK” B. Mikołajczak wykonywał odwodnienie korpusu drogowego, które polegało na budowie kanalizacji deszczowej, przepustów pod zjazdami, usuwaniu kolizji wodno-kanalizacyjnych.

Dziś firma specjalizuje się w budowie zewnętrznych sieci wody, kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, gazowej. Zatrudnienie wynosi obecnie ponad 40 osób.

Jesteśmy chętni ciekawych wyzwań oraz zdobywania nowych umiejętności. A przede wszystkim jesteśmy pewni, że to dopiero początek naszej historii.